Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začátek Vodníků v Jablonném nad Orlicí se traduje na začátek třetího tisíciletí, přesněji na rok 2001, kdy zakladateli tohoto družstva byli Olda a Pavel Černohousovi, Miloš Mikyska a Jirka Šafář. Důvodem založení družstva byly bowlingové turnaje v „jablonské“ bowlingové herně v jednom zdejším hotelu. Zde jsme dokázali vždy bojovat mezi nejlepšími týmy a postavit se tak na jeden ze stupínků vítězů, toho nejvyššího jsme bohužel nedosáhli.  

V roce 2003 nás opouští Jirka Šafář z důvodu přestěhování z Jablonného n. O. do Lanškrouna a nově do družstva přichází Jirka Hanus.

V červnu 2005 je Pavel Černohous hostován na jeden hrací turnajový den tehdy do týmu Dřeva s.r.o., který hrál 5. bowlingovou ligu v Ústí nad Orlicí. Právě zde se Pavlovi zrodila myšlenka, proč nezkusit si zahrát tuto ligu se svým družstvem Vodníků. Slovo dalo slovo a v září 2005 se stavíme jako nováčci ligy na dráhy vedle soupeřů v 6. bowlingové lize v Ústí nad Orlicí. Velice rychle se jako nováčci otrkáváme, první hrací den vyhráváme s plným počtem bodů a dostáváme se na čelo tabulky. Dále se celou sezónu držíme na předních pozicích a v květnu 2006 vyhráváme hned na poprvé 6. ligu a postupujeme do 5. ligy.

Nabytím dojmů a zkušeností bylo již téměř rozhodnuto, že bowling jen tak hrát nepřestaneme a plnou parou se pouštíme do nového ročníku 5. bowlingové ligy v UO. Ještě před tím jsme si pořídili první vlastní společnou bowlingovou kouli pro rovináře. 5. ligu v sezóně 2006/2007 končíme na krásném 3. místě, tehdy postupujícím bez baráže rovnou do 4. bowlingové ligy. Dva roky v Ústí n. O. a dva postupy o ligu výš – to je přeci paráda. Ještě více odhodláni a hlavně se spousty zkušenostmi se v nezastavitelně rozjetém vlaku pouštíme do tvrdých bojů o další postup.

Sezóna 2007/2008 však začíná Vodníkům pěkně zatápět a tehdy ještě netušícímu družstvu začínají vysychat rybníky. Nejenže přibylo silnějších soupeřů, ale družstvem začíná procházet krize a výsledkem tomu je 7. místo v tabulce. Postup je pryč, nezastavitelný vlak začíná brzdit před nedalekou zastávkou s názvem „Konec Vodníků“. Nakonec vlak nestaví a ke štěstí družstva Vodníků vše dopadá dobře. Po dohodě družstvo opouští Miloš Mikyska a Jirka Hanus. Zbylí členové Olda a Pavel Černohousovi řeší co dál. Cíl byl jednoznačný – pokračovat v tomto sportu dále a pokud možno vybudovat názvu Vodníci velké jméno, které bude jednou opět u soupeřů respektováno a to nejen v okrese Ústí nad Orlicí. Otázka budoucnosti je vyřešena relativně rychle, do družstva přichází točenáři Petr Černohous s Františkem Filipem a rovinářkou Vendulkou Černohousovou (tehdy ještě Královou). Tito hráči přestoupili z družstva Jablo Team, které v ročníku 2007/2008 hrálo 6. bowlingovou ligu a v lize vybojovali postup do 5. ligy. Jablo Team měl za ně náhradu, takže v lize také nekončil (dnes již hraje pod jiným názvem).

S touto sestavou se pouštíme do nového ročníku 2008/2009 s jasným cílem vybojovat lepší umístění než v sezóně minulé. V půlce sezóny se Olda a Pavel začínají učit točit, František se vrací k rovinářům. Výsledky šly dolů a v posledním ligovém turnaji končíme na šestém místě ve 4. lize.

Do sezóny 2009/2010 se pouštíme s cílem „vypilovat“ styl hry a udržet se ve 4. lize.

V lednu 2010 se stáváme registrovaným klubem u ČBA (Česká bowlingová asociace) s oficiálním názvem Vodníci Jablonné nad Orlicí a současně se stáváme registrovanými hráči ČBA za klub Vodníci.

V sobotu 16. ledna hráčka Vendulka Černohousová získává pro náš tým první pohár na větším turnaji za 3. místo v Mistrovství okresu žen 2009/2010. Třetím místem mezi ženami v okr. UO také získává postup na Mistrovství kraje žen, který proběhně v březnu 2010 v Pardubicích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super

(Žaneta, 25. 1. 2010 23:05)

Pájo, ty stránky jsou moc hezké. Jsi šikulka.

:-)

(Milda, 25. 1. 2010 6:24)

Tak to je dost dobrý :-)